ROKYCANY - Jak se mění Rokycany je název expozice, instalované v Krásném krámku (první patro nákupního centra Žďár na Masarykově náměstí). Pokud si chcete připomenout unikátní snímky a porovnat je s nynější podobou, nenechte si nevšední výstavu ujít. Výstavu zahájí vernisáž, která startuje ve čtvrtek 30. června úderem osmnácté hodiny.

ROKYCANY - Pozorovací čtvrtek začíná ve čtvrtek 30. června v areálu hvězdárny nad okresním městem ve 20 hodin (služba čeká na návštěvníky maximálně hodinu). Za jasného nebe lze sledovat zajímavé objekty na večerní obloze. Při nepříznivém počasí je zajištěna prohlídka fotografií či program v sále hvězdárny.

VOLDUCHY - Členové Cyklo-Veteran Clubu (CVC) Volduchy mají před sebou 31. ročník Voldušské šlapky. Srazu majitelů a fanoušků historických bicyklů, při němž se centrem dění stane areál koupaliště. Ti nedočkaví dorazí už ve čtvrtek či v pátek, samotná akce se koná v sobotu 2. července. Pestrobarevný peloton, zpravidla v dobových kostýmech, se vydá na trať v půl desáté. Kolem třinácté hodiny je očekáván v mirošovské restauraci U Kozlerů, kde dojde na slavnostní předání vlajky. Návrat je plánovaný v sedmnáct hodin. Následovat bude zábava do hluboké noci.

Oprava hasičské zbrojnice v Mirošově vyšla na více než patnáct milionů korun.
Hasiči mají nové zázemí. Mirošovští zpřístupnili opravenou zbrojnici

VEJVANOV - Velkorysá bude víkendová připomínka 130 let existence sboru dobrovolných hasičů ve Vejvanově. Začne už v pátek odpoledne, kdy si zájemci prohlédnou vojenskou techniku a posedí při občerstvení před zbrojnicí. Pokračuje se v sobotu 2. července od třinácti hodin ukázkami moderních i historických strojů, nafukovacím hradem i pěnou pro ty nejmenší. Na návsi je zajištěné občerstvení i hudební doprovod.

ZBIROH - Vačkářovo hudební léto 2022 nabídne od 2. července do 20. srpna produkci osmi hudebních těles v centru Zbiroha. Dějištěm promenádních koncertů je vždy v sobotu od 9.30 do 11.30 hodin proluka Masarykova náměstí. O premiéru se postará Strašická Pohodovka.