Redakce Deníku nechala ve všech krajích České republiky oznámkovat čtenáře, jak jsou spokojeni s tím, jak si největší města regionu vedou ve čtyřech důležitých oblastech samosprávy: dopravě, bytové politice, bezpečnosti a podpoře sportu. Tady jsou výsledky letošního vysvědčení za naše okresní město. Jde o průměrnou známku čtenářů, nikoliv o názor Deníku.
Kompletní výsledky ankety najdete ZDE

Oblasti se v anketě objevily čtyři. Rokycany postupují do dalšího 'ročníku', i když si musí známky vylepšit. Nejlépe dopadl sport (průměr 2,37). A není divu. Letošní dotace spolkům a klubům se vyšplhala na 6,2 milionu a je třeba k tomu připočítat individuální příspěvky ve výši 190 tisíc. Lepší trojku (přesně 2,76) obdržela bezpečnost ve městě. Což ve srovnání s okolními okresy není vůbec špatné, ale usnout na vavřínech by vedení města v součinnosti s dalšími složkami (státní, městská policie, příslušné komise atd.) nemělo. Problémových lokalit, zejména v jižní části Rokycan, je stále hodně.

Téměř čistou trojkou je hodnocena doprava. Podílí se na tom nynější obří investice v rámci rekonstrukce Jiráskovy ulice a projet ráno nebo v odpoledních špičkách centrem, to vyžaduje kus trpělivosti. Nejhůře (3,46) je na tom bytová politika. Respondenti byli v tomto směru přísní, leč střízlivě zhodnotili potíže, s nimiž se setkávají při pronájmech bytů nebo poptávce po parcelách.

Vysvědčení si převzal starosta Tomáš Rada: „S kolegou Jiřím Sýkorou jsme byli zvoleni zhruba před osmi měsíci a přiznávám, že v některých činnostech se stále rozkoukáváme. Za příklad mohu uvést právě bytovou politiku. Ovšem názory spoluobčanů nás enormně zajímají a svědčí o tom nedávný dotazníkový průzkum mezi lidmi.“

Toto vysvědčení není hodnocením redakce, ale internetových čtenářů deniku.cz a jeho regionálních webů. Redakce si uvědomuje, že kvůli současným náladám ve společnosti může být kritičtější, a že je jen sondou do pocitů společnosti v daném regionu a nedělá si ambice na komplexní analýzu.

Jak dopadla vysvědčení čtenářů pro vedení okresních měst v západních Čechách:

close Jak dopadla vysvědčení čtenářů pro vedení okresních měst v západních Čechách info Zdroj: Deník zoom_in Jak dopadla vysvědčení čtenářů pro vedení okresních měst v západních Čechách