V ZŠ ulice Míru ve středu už byly děti se svými třídními, aby se stihlo předávání učebnic i další. Dnes totiž školáky čeká filmové představení Peklo s princeznou. „Nepřišli ale ani o divadelní,“ pochlubil se ředitel Josef Baum. Kroužek, který vede učitelka Marika Monhartová, totiž pro první i druhý stupeň už na pondělí dvaadvacátého připravil Jazykový kabaret, v němž mladí herci vyžadovali i plnou spolupráci publika. Páťáci zase s učitelkou Ilonou Vildovou nastudovali anglicky, s českým podkresem, Perníkovou chaloupku.

Finále školního roku včera odstartovali i v největší rokycanské škole – ZŠ Čechova. „Žáci druhého stupně se poslední tři hodiny učili. Potom, aby se vše při počtu třaatřiceti tříd stačilo, začalo vybírání plus rozdávání nových učebnic a třídnické práce,“ uvedla ředitelka Anna Ratajová. Kvůli snazší štafetě knih děti z prvního stupně zatím odměnou za celoroční práci trávily čas v kině a sledovaly film Peklo s princeznou.

V ZŠ TGM si podle zástupkyně ředitelky Antonie Průšové vyžádal přesun konce roku z úterka na pátek zvýšené tempo závěrečného dění. Deváťáci se navíc připravovali na slavnostní vyřazení, které se dopoledne uskuteční na scéně Klubu komorní kultury Rokycany. Chystají i vystoupení a videoprojekci.

Vzhledem k udělení dvoudenního ředitelského volna dostanou vysvědčení už v pátek také kluci a děvčata v Radnicích, Zbiroze, Mýtě, Oseku, Holoubkově, Veselé, Kařezu či Mlečicích. V těch nám ale ředitelka Marie Pražské sdělila, že v pondělí a úterý bude kromě učitelů ve škole fungovat i družina. Využít ji mohou děti, pro něž rodiče ještě nemají umístění, a dostanou v jídelně i oběd.

V úterý si převezmou závěrečné hodnocení žáci v ZŠ Strašice, Břasy, Dobřív a Hrádek. Pro hrádecké deváťáky je ale slavnostní ukončení školy nachystané už v pondělí odpoledne v kulturním domě. V Dobřívě zase dětem závěr roku zpestřilo nocování ve škole, jímž prošy na čtvrtek. „Místo ve stanech na zahradě ale vzhledem k počasí spaly ve třídách a část noci byla vyhrazená pro bojovou hru po budově, s hledáním pokladu na půdě,“ uvedla Věra Burešová. Táborák nahradilo posezení u svíček v tělocvičně.