SVOJKOVICE - V sobotu 11. května se ve svojkovickém motorestu uskuteční od dvaceti hodin benefiční koncert kapel Chlíff a plzeňského Katru. Muzikanti se domluvili na akci pro rodinu Jirky Maršíka, který náhle zemřel v průběhu vánočních svátků a manželka i tři děti přišly o skvělého tátu. Veškeré vybrané peníze ze vstupného poputují na jejich podporu.

Pomůžeme rodině s třemi malými dětmi z Oseka? Tatínka jim náhle vzala nemoc.
Pomůžeme rodině s třemi malými dětmi z Oseka? Tatínka jim náhle vzala nemoc

ROKYCANY - Objekt Střelnice v centru města znovu ožívá. Culinku a tancohrátky si malí návštěvníci nenechají ujít v sobotu 11. května od 15 hodin. Po skončení pořadu následuje dětská diskotéka.

Zdroj: Deník/Pavla Bočková

ZBIROH - Botanická vycházka s RNDr. Miroslavou Šandovou láká obyvatele Zbiroha i okolních obcí v sobotu 11. května. Sraz je v 9.30 u úřadu a odbornice účastníky seznámí se zajímavou květenou. Rezervace je možná na telefonu 775 159 340 nebo na e-mailu pavlina.krupickova@zbiroh.cz

LIBLÍN - Akce Českého svazu ochránců přírody Ukliďme svět se týká i XII. ročníku čištění horní Berounky. Uskuteční se v sobotu 11. května a uklízet se bude část řeky mezi Olešnou a Liblínem. Sraz je v 9. 30 hodin na liblínském tábořišti, kde účastníci zanechají auta a připravený autobus je odveze k malé vodní elektrárně pod Olešnou. Rukavice, pytle, lodě, vesty, pádla, svačina a účastnická trička jsou pro brigádníky připravena. Přijďte se projet po Berounce a uklidit z ní odpadky. Na Liblíně bude připravený kontejner a příroda vám poděkuje.