ROKYCANY - Výjimečný rokycanský vytrvalec Ján Korytár se dožívá sedmdesáti let. Sportovec, který se upsal běhům na delší tratě a pravidelně objíždí tuzemské i zahraniční závody, se prosazuje například v Greizu, což je partnerské město Rokycan. Kromě toho nadále vypomáhá v sídle úřadu při distribuci poštovních zásilek. Což je nejen tréninková fáze, ale také úspora finančních prostředků radnice.

ROKYCANY - Na policisty z Rokycan se obrátil v nouzi pětadvacetiletý motorista. V noci z neděle na pondělí nezamkl svůj vůz před jednou z městských bytovek. Využil toho neznámý zloděj a přivlastnil si příruční tašku s občanským i řidičským průkazem, peněženkou s platební kartou a tisícikorunovou bankovkou. Celková hmotná škoda byla odhadnuta na 3500 korun.

HRÁDEK - Zábavná historie medicíny je tématem čtvrteční Akademie třetího věku v Hrádku. Posluchači (nejsou omezeni věkem ani vzděláním) dorazí před 10. hodinou do velké klubovny Domu kultury. Dozvědí se, jak vypadaly dějiny lékařství, který recept byl ve středověku nejoblíbenější nebo k čemu záchranáři používali tabákový kouř. Dále zjistí, proč Ludvík XIV. prchal před doktory.

Vstup je zdarma a zajímavé povídání bude doplněné promítáním.

DRAHOŇŮV ÚJEZD - Drakiádu chystají na páteční odpoledne v Drahoňově Újezdu. Se začátkem ve 14 hodina srazem na hřišti, přičemž je doporučenou výbavou pití a něco k snědku.

Hned v sobotu od 19 hodin je přichystané promítání nového velkofilmu Žižka.