Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vzpomínka na Pavla Čechuru

Bušovice - Jan Soukup, předseda Sdružení pro obnovu památek Rokycan a okolí vzpomíná na Pavla Čechuru.

7.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Aleš Jaluška

Naše občanské sdružení pro obnovu památek Rokycan a okolí se vlastně nemohlo nesetkat s panem starostou Bušovic Pavlem Čechurou. Byl tím starostou, který chápal svou obec nejen jako souhrn domů a v nich žijících lidí, pro které musí vytvářet dobré podmínky, ale jeho postoj měl širší záběr. On chápal svou obec v souvislostech krajiny a její historické kontinuity. Dnešní život byl pro něj kontinuálním pokračováním předešlých dějů a životů spoluobyvatel a zároveň východiskem pro budoucnost. Takový přístup se snaží naplnit i naše sdružení a proto jsme se setkali při obnově kapličky v Sedlecku.

Jeho postoj byl naplňován nejen obětavou prací starosty pro obec, ale právě péčí o konkrétní symboly a památky po našich předcích, jako základu na němž je obecní společenství postaveno. Ať už to je kaplička, kříž, socha sv. Jana Nepomuckého, skupina stromů, místo pro zastavení a popovídání či místní názvy. To vše jsou místa paměti života, průvodci v časech dobrých i zlých, stabilní místa v nestabilních proměnných časech. Ani si neuvědomujeme, jak důležité jsou v našem životě a jak nás jejich ztráta ochuzuje.

Myslím, že svou vizi naplňoval vrchovatě, mnohdy přes nepřízeň a nepochopení svého okolí. Byl z rodu těch lidí, kteří tak nějak ví, co je správné a podle toho jednají. Proto jsou mnohdy nedocenění a skutečně nenahraditelní.

Autor: Božena Šopejstalová

7.3.2011
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Uhynulá ryba. Ilustrační foto.

V Příkosicích uhynuli jeseteři

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun. 

Cheznovice načepovaly Radnicím desítku

Rokycansko – Kanonýři měli v devátém kole fotbalového okresního přeboru nabito! V pěti zápasech nastříleli 34 branek, což průměr téměř sedm gólů na jedno utkání!

Naši prvňáci ze ZŠ ul. Míru, Rokycany

Rokycansko - Ve středu 18. října najdete v Rokycanském deníku prvňáky z 1. B ze ZŠ ul. Míru, Rokycany. Nezapomeňte si koupit noviny.

FOTO: V Dobřívě se dařilo Mlečickým a dětem z Mirošova

Dobřív – Areál u vodního hamru v Dobřívě byl v sobotu zadaný pro dětské hasiče. Uskutečnilo se zde okresní kolo soutěže Plamen.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení