Spousta obcí má na svých prezentacích poslední příspěvky staré minimálně několik týdnů, běžně ale i měsíců. Najdou se ale i webovky, které jsou těmto zanedbaným pravým opakem. Řadit se mezi ně může například Holoubkov na adrese obecholoubkov.cz. Slušně udržované jsou i webovky větších měst a obcí, jako například myto.rokycansko.cz či zbiroh.rokycansko.cz či strasice.eu nebo rokycany.cz.

O poznání méně aktuálních informací se zájemci dozví ze stránek Mirošova či Radnic. Drahoňův Újezd má velmi jednoduché, ale za to hezké stránky, ovšem poslední příspěvek je z června loňského roku.

Co se děje v Trokavci se na www.trokavec.cz nedozvíte. Stránky jsou věnovány pouze plánované výstavbě vojenského radaru. To se ale některým návštěvníkům nelíbí. „Pane starosto, napište něco o obci na vašich stránkách tak, jak to mají jiné obce, tzn. zastupitelstvo, spolky, sport. kluby, činnost v obci, hasiči atd. To mi chybí na vašich stránkách a nejen mně,“ stojí v diskuzi na webovkách Trokavce.

Opravdovou výjimkou mezi Šípkovými Růženkami jsou webovky Němčovic. Návštěvníci na adrese www.nemcovice.cz najdou spoustu zajímavých článků z dění v obci, zajímavé ankety, fotografie, soutěže a dokonce i videa. Pyšní se také průměrným počtem přes 2000 unikátních návštěv za měsíc a několika tituly ze soutěží.

„Obec zřídila pomocí několika nadšenců vlastní internetové stránky koncem roku 2003. Jednoduchý redakční systém umožňuje nenáročnou obsluhu, což se projevuje na jejich časté aktualizaci,“ prozradil starosta Němčovic Karel Ferschmann. Tyto stránky získaly také již řadu ocenění.

„V roce 2004 obdržely naše stránky v soutěži Zlatý erb Cenu veřejnosti Plzeňského kraje a poté i České republiky, v roce 2005 zvítězily v soutěži Objev roku pořádané časopisem Veřejná správa, v roce 2006 byly ohodnoceny serverem Otevřete.cz jako nejotevřenější obecní web, opět získaly v soutěži Zlatý erb prvenství v kraji, ale znovu také podruhé Cenu veřejnosti ČR,“ vyjmenovával Ferschmann úspěchy.

Významného ocenění se dostalo webovým stránkám obce www.nemcovice.sk na mezinárodním poli – získaly Špeciálnu cenu za najlepšiu stránku zahraničnej samosprávy v slovenskom jazyku ve slovenské soutěži ZlatyErb.sk 2006. „Abyste mohli dělat jako starosta spoustu těch nudných, hnusných, nepříjemných a zbytečných prací, které po vás kdekdo požaduje a nezblbnout při tom, nebo to nezačít flákat či ignorovat, tak se musíte něčím nabíjet,“ vysvětloval starosta.

„Mě osobně nabíjejí ty různé soutěže, žebříčky a podobné blbosti, kterých se jako obec zúčastníme a o kterých říká řada starostů, že jsou zbytečné - ty mě právě udržují v kondici. Někdy potěší, pohladí a rozradostní více, někdy, v případě neúspěchu, méně. Jsem ale sportovec a umím prohrávat. A to neumí každý,“ dodal Ferschmann.