Nápaditá dřevěná stavba na vyvýšenině Na Vrchách severně od Břas slouží především k datovému přenosu bezpečnostního kamerového systému (příslušná zařízení jsou umístěna v nejvyšším, šestém patře konstrukce), ale také jako vyhlídka do krajiny.

Ročníky HC 2012 a 2013 daly dohromady 30 tisíc korun
Malí hokejisté vybrali pro Kubíka kasičky

Nevšední konstrukce vznikla z podnětu obce, jejíž zástupci požadovali v místě bývalého vojenského areálu (vévodil mu radar) originální stavbu, která by předčila kovové stožáry, koukající z každého lesa. Tak vznikla unikátní věž na čtvercovém půdorysu se dvěma hranami sbíhajícími se k vrcholu. Stavěla se přesně 2013 hodin a byla slavnostně otevřena v červenci 2013. Součást stavby je také kniha návštěv, razítko, stojan na kola a další věci ke zpříjemnění výhledu do krajiny.

Rozhledna Na Vrchách je oblíbeným cílem turistů.Rozhledna Na Vrchách je oblíbeným cílem turistů.Zdroj: Deník/Václav HavránekZ rozhledny si užijete kruhový výhled na masiv Radče, okolí Berounky, plzeňské rozhledny Chlum, Krkavec a Sylván a také Radyně, Vladař, za dobré viditelnosti i Český les a Šumava.

K rozhledně se nejlépe dostanete z obce Břasy ve směru na Libín a Újezd Svatého Kříže (silnice č. 232), hned za cedulí s koncem obce odbočte na asfaltovou silničku, která vás dovede až k rozhledně. Zde alespoň malá ochutnávka díly fotografiím Jaroslava Kreisingera!