„Chceme si s sebou odnést kapříka,“ sdělila Jaroslava Hrabáková, třímající v ruce pytel. Manžel a děti, kteří ji provázeli, se už těšili na rybu s máslem a kmínem. „Na Vánoce s ní ještě nepočítám, to si zajdu do sádek,“ doplnila.

Pozornými diváky byli také místní školáčci. Dokonce na hrázi probíhala i zvláštní hodina matematiky. Děti znaly přibližný objem vědra, z nějž se ryby sypaly do kádí na náklaďáku, a podle počtu nádob odhadovaly, kolik tun živého stříbra asi auto odváží. „Mně se moc líbí, jak se kapři lesknou při jízdě po skluzavce,“ uvedl prváček Sláva Hrabák. „Zajímavé jsou i volavky. Vyčkávají opodál, aby mohly ulovit menší ryby,“ upozorňoval zase čtvrťák Kája Kalaš.

Šanci budou mít i ve středu, protože výlov 37hektarového Kařezského pokračuje.

V síti uvázli kapři, amuři, štiky, marény, okouni i candáti. „Prvních osmdesát metráků už jsme odtud v létě odlovili na export. Teď tu máme ryby dvou váhových kategorií. V průměru mají buď dvě a čtvrt kila či tři dvacet,“ informoval Radek Jandera, šéf Rybniční správy J. C. Mann– sfelda, Zbiroh. Spolu s ním se u sítě a kádí činili i další zaměstnanci střediska – Jaroslav Růžička, František Šnajdr, Pavel Nejdelý a Rudolf Pursch – s desítkou osvědčených brigádníků. Jejich rukama prošly stovky kilogramů ryb. Za pořádnou dřinu je ale hned na místě odměnil Karel Hrbek pověstným guláškem. Navařil ho z deseti kil masa. „Bez toho by nebyl ani výlov výlovem,“ mínili rybáři a pošilhávali, kdy už se dveře maringotky, z níž dobrota voněla, pro ně otevřou.

Poprvé umístili rybáři podložní síť v pondělí a po „sháňce“, spočívající v nahánění ryb, a „zatažení“ sítě už kolem osmé zvedali podložku. Po přesunu ke kádím začal transport. Dnes se děj opakuje.