RADNICE - Personál radnické restaurace Na Trucovně zorganizoval v rámci jarního jarmarku sbírku darů pro klienty DSS liblín. Uživatelé sepsali přáníčka a konzumenti i osazenstvo zařízení jim věci pořídili. Do Liblína je pak dovezla Lenka Tůmová.

ROKYCANY - Představitelé města položili včera květiny a věnce u pěti symbolů konce II. světové války: u pomníku na demarkační linii, u pamětní desky na radnici, u pomníku na náměstí 5. května, u desky Josefa Strankmüllera a v Muzeu na demarkační linii.

ROKYCANSKO - Do Pivovarské ulice v okresním městě včera brzy ráno cestovali profesionální hasiči. V součinnosti se zdravotníky tu pomáhali při zranění obyvatele domu. Pro směnu HZS nebylo jednoduché ani čtvrteční odpoledne. Dvakrát vyráželi do Strašic (nejprve kvůli hmyzu, pak k úniku pohonných hmot na silnici).

Ilustrační foto.
V Rokycanech končí výstava o Sokolu

HRÁDEK - Ve čtvrtek večer si policisté z Hrádku připsali zajímavý úlovek. V Učňovské ulici kontrolovali devětadvacetiletého řidiče Volkswagenu Golf, který do Hrádku přijížděl od Kamenného Újezdu. Zkouška na alkohol byla pozitivní s výsledkem 0,22 promile. Poté se motorista podrobil testu na přítomnost drog. Opět se zajímavým finále, kdy byl odhalen THC a metamfetaminy ve slinách. Aby toho nebylo málo, zjistili policisté, že svérázný chlapík usedl za volant, ačkoliv věděl, že si po uplynutí trestu zákazu řízení motorových vozidel nevyzvedl zpět svůj průkaz. Proto byl stále evidován jako neřidič…