VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z Rokycan dostane vlak na jih křídla

Rokycansko - Trasu i okolí čeká komplexní rekonstrukce

15.8.2014 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Martin Štěrba

Příprava dokumentace pro rekonstrukci a vylepšení trati z Rokycan do Nezvěstic je hotová.

V téměř 12,5kilometrovém úseku se železnice v příštím roce změní v modernější spojnici obcí na jihu okresu. „V úseku bude provedena výměna železničního svršku a spodku, včetně rekonstrukce nástupišť ( na výšku nástupní hrany 550 milimetrů nad temeno kolejnice), včetně zajištění bezbariérových přístupů. Dále pak bude provedena rekonstrukce propustků, mostů a umělých staveb v řešeném úseku. Ve všech dotčených zastávkách a stanicích pak bude vybudován nový informační systém a předpokládá se rovněž zřízení přístřešků v jednotné podobě," uvedl Marek Illiáš ze Správy železničních dopravních cest.

Součástí by měla být i úprava zabezpečovacích a informačních systémů, silnoproudých technologií a dálkové diagnostiky. V Mirošově se změní lidmi kritizovaná současná budova, ve které by měla být umístěna stavědlová ústředna. „V rámci této stavby pak bude provedena i rekonstrukce dvaceti tří železničních přejezdů, kde dojde k úpravě zabezpečovacího zařízení a tím i k zajištění vyšší bezpečnosti nejen železniční, ale i silniční dopravy. Úpravy pak umožní zvýšení současné traťové rychlosti z padesáti kilometrů na 60 80 kilometrů v hodině, což přispěje ke zkrácení jízdní doby," prozradil jeden z cílů rekonstrukce Illiáš.

V současné době je vysoutěžen zpracovatel projektu stavby, který musí ve velmi krátkém termínu připravit projekt a zajistit stavební povolení protože zahájení realizace této stavby se předpokládá v březnu 2015 a ukončení pak do konce téhož roku.

„S ohledem na rozsah a krátký termín se předpokládá, že trať bude v celém úseku vyloučena z provozu a spojení bude zajišťovat náhradní autobusová doprava. Tyto termíny jsou dány podmínkou pro spolufinancování této stavby z prostředků EU Operačního programu doprava, který končí právě v roce 2015," doplnil Illiáš.

Přípravu stavby v současné době komplikuje vydání územního rozhodnutí, které Stavební úřad v Rokycanech podmiňuje zrušením jednoho ze dvou přejezdů v Rokycanech (v ulici Zeyerova) a vybudováním přeložky komunikace, kterou by ale měla realizovat Správa a údržba silnic Plzeňského kraje. „Jsme připraveni jednat se zástupci kraje," uzavřel Illiáš.

Autor: Martin Spal

15.8.2014 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení