Mirošovští hasiči byli mezi prvními, kteří organizovali humanitární sbírku. „Ve zbrojnici se toho sešlo hodně. Kbelíky, plachty, hřebíky, lopaty, ale také iontové nápoje a jiné pití,“ sdělil za sbor Martin Dolák. Včera ve čtyři hodiny ráno se konvoj (tvořili ho také kolegové z Dobříva i Borovna) vydal na dlouhou pouť. S věcmi, které dali dohromady i kolegové z Cheznovic, Litohlav, atd.

Spoluobčany vyzvali také příslušníci SDH Strašice, SDH Hlohovice (z účtu posílají do Hrušek pět tisíc korun) a zaplněné bylo třeba i sídlo zbirožského sboru.

Pozadu nezůstaly ani úřady. Rokycanští zastupitelé včera řešili kam a co pošlou včetně vyčlenění prostor pro dary od občanů i organizací. Představitelé Rakové se domluvili se dvěma obcemi stejného názvu (u Konice a Zádveřice), aby společně vybrali finanční obnos. Vnímavé lidi v Újezdu u Svatého Kříže oslovila starostka Alena Manková: „Už na jaře jsem zvolila dovolenou na Moravě. Teď se to hodí a až tam pojedeme, uděláme malou okliku s předáním peněz.“