První písemná zmínka pochází z roku 1352.
Počet obyvatel: 295
Rozloha: 3,05 km2
Osobnosti: Miroslav Pantůček, Václav Beneš
Turistické zajímavosti: Kaple sv. Rodiny

Sportovní činnost v obci

Veselá – Sport má v obci zelenou. Hlavně díky areálu uprostřed Veselé. Jeho předností je hřiště s umělým povrchem a trénovat sem jezdí třeba hokejisté či fotbalisté z Rokycan. Domácí klub FC reprezentují muži ve futsalové soutěži Plzně-města. Nicméně musíme dodat, že Veselských v něm moc není…

Využívaná ke koupání je požární nádrž a v tomto tropickém tam týdnu byla návštěvnost vysoká.

Malotřídka funguje přes sto let

Veselá – Chloubou vesnice je základní škola. V rámci I. stupně ji navštěvují kluci a děvčata od první do páté třídy. V takřka rodinné atmosféře a se sehraným pedagogickým sborem.

Ilustrační foto
Cizinci se na ubytovně v Rokycanech pohádali, jeden druhého pak zabil

Jezdí sem benjamínci z Nevidu, Rakové, chybět nemohou domácí a část osazenstva tvoří i Rokycanští. Prostředí umožňuje dětem klid, pohodu, pobyt na čerstvém vzduchu i individuální přístup učitelů. V obou učebnách jsou počítače s bohatým programovým vybavením, připojením k internetu a interaktivní tabulí. Kvalitu výuky potvrzují výsledky žáků během přijímacích zkoušek na gymnázium a při přechodu na druhý stupeň. „V roli zřizovatele z toho máme pochopitelně radost. V rozpočtu jsou vyčleněné finance na provoz vzdělávacího zařízení a případně i na mimořádné výdaje,“ zdůraznil starosta Rybař. Upozornil rovněž na výtečné hodnocení školy v rámci prověrky BOZP. Veselá byla v kraji mezi nejlepšími.

Zastupitelstvo obce je sedmičlenné

Veselá – Starostou Veselé je Pavel Rybař, jeho zástupcem Milan Větrovec. Členy zastupitelstva jsou dále Pavel Planeta, Tomáš Pezlar, Koloman Kanyicska, Luboš Rybař a Jiří Poborský. Rybař předsedá kontrolnímu a Planeta finančnímu výboru.