Po víkendu hlásí hygienici v Plzeňském kraji další desítky nakažených koronavirem. Nová ohniska nepřibývají. Krajská hygienická stanice (KHS) v Plzni provedla v neděli výtěry všech občanů z obce Tatiná na severním Plzeňsku, kde už v tu dobu bylo deset lidí pozitivních. Podle ředitele krajské KHS Přemysla Tomašuka otestovali v Tatiné celkem 211 lidí. „Bylo to skvěle zorganizované. V Tatiné byl problém, že jsou tam lidé v těsném kontaktu,“ okomentoval Tomašuk. Nákaza se podle něj prokázala u dalších osmi lidí. "Obávali jsme se, že číslo bude vyšší. Nicméně příští týden budeme u všech negativně testovaných provádět kontrolní odběry. Zavedená opatření v Tatiné tak budou přetrvávat, nebudou se zpřísňovat," doplnil Tomašuk.

Jiná ohniska, jako bylo například v nemocnici v Horažďovicích, kde se nakazilo 38 osob, se v Plzeňském kraji neobjevila. „Za víkend sice přibylo zhruba čtyřicet nových případů, ale jedná se vždy o jednotlivé případy, které jsou rozprostřeny na celém území kraje a nemají mezi sebou příčinnou souvislost,“ řekl ředitel.

Na konci minulého týdne se objevila nákaza rovněž u jednoho z plzeňských policistů, který sloužil na Slovanech. Služebna se tak zcela uzavřela.

Policie navíc rozhodla, že od počátku tohoto týdne musejí návštěvníci nosit ve všech budovách Policie České republiky v kraji roušky. „Naše oddělení jsou místy, kde dochází k většímu pohybu osob, a my bychom rádi eliminovali případné riziko šíření viru. Proto prosíme veřejnost, aby z preventivních důvodů, pokud musí vstupovat do budov Policie České republiky v kraji, používala na ústa a nos ochranné prostředky. Jedná se o preventivní opatření, které má ochránit nejen policisty, ale i naše návštěvníky. Z toho důvodu budou roušky používat ve vnitřních prostorách i policisté,“ sdělila mluvčí krajské policie Martina Korandová.