ROKYCANY - V pořadí 21. ročníkem MTB Žďár Cupu startuje v úterý 26. září celoroční konfrontace školáků a studentů na Rokycansku. Cross country horských kol se bude odehrávat v polesí kolem Žďáru. Okruh měří zhruba osm kilometrů a vede po polních i lesních cestách. Účastníci ze ZŠ a SŠ se prezentují na rozcestníku pod Žďárem, kde je rovněž start i cíl závodu. Každý jezdec musí mít ochrannou přilbu.

Další soutěží bude v pondělí 2. října fotbalový turnaj středních škol.

PLÍSKOV - Veřejné zasedání zastupitelstva Plískova se koná v úterý 26. září od 18 hodin v sále kulturního domu. Hovořit se bude například o výběrovém řízení na chodník nebo o územním plánu.

Bušovické pivobraní 2023
Bušovické pivobraní se vydařilo. Podívejte se, jak jste si jej užívali

Už v pondělí večer měli dostaveníčko zastupitelé v Bušovicích (mimo jiné řešili zahájení výstavby vodovodu a kanalizace nebo hospodaření v lese) a Hlohovicích (zde také o územním plánu nebo věcném břemenu).

OSEK - Relativně klidná byla neděle pro hasiče na Rokycansku. Pouze profesionály z rokycanské Komenského ulice zaměstnala dvojnásobná likvidace dotěrného hmyzu. Nejprve v Hrádku a v podvečer následoval zásah v Oseku.

ROKYCANY - Už jen do soboty 30. září si lze ve výstavní síni Muzea dr. Horáka v ulici Josefa Knihy prohlédnout a zhodnotit výstavu, věnovanou 150. výročí založení Gymnázia Rokycany.