ROKYCANY – Ve čtvrtek 21. září od 13 do 18 hodin a v pátek 22. září mezi 8, a 16. hodinou pořádají zahrádkáři z okresního města výstavu. Ovoce, zeleninu i květiny budou prezentovat v Zeleném domě za kašnou na Masarykově náměstí.

PŘÍKOSICE – Václav Žákovec s Aničkou Volínovou navštíví v pátek 22. září Příkosice. Zahrají a zazpívají v kulturním domě od 18 hodin domácím i přespolním návštěvníkům.

ROKYCANY – Se Sokolem na rozhlednu Kotel se mohou v sobotu 23. září vydat malí i odrostlejší turisté z centra Rokycan. Start u sokolovny je od 9.15 do 9.30 hodin a na pětikilometrové trase připravili členové Rokycanovy župy ČOS hry i soutěže. V cíli jsou účastníci očekáváni od 11.30 do 12 hodin a chybět nebude opékání uzenin.

O týden později, tedy v sobotu 30. září se zástupci župy zúčastní v Plzni přivítání sletové štafety. Od 11 do 16 hodin se na nádvoří Prazdroje uskuteční řada ukázek sportovních odvětví i tance a zpěvu.

Defibrilátor v Radnicích na budově úřadu
Radnice pořídily defibrilátor. Je instalován na budově úřadu

MIROŠOV – Speciální menu je od pátku 22. do neděle 24. září v nabídce restaurantu Na Statku při vjezdu do Mirošova. Láká burčák a s ním staročeská kuchyně (valašská kyselica s klobásou, střapačky s uzeným a zelím, teplé zauzené škvarky, uzené koleno a jako sladká tečka vdolek se švestkovými povidly).