Rokycany - Zahrádkáři z celého našeho regionu, sdružení v Územním sdružení ČZS v Rokycanech, se chtějí po- chlubit svými výpěstky.
Na víkendové dny 8. a 9. října, za finanční podpory krajského a městského úřadu, připravují okresní výstavu ovoce, zeleniny a květin. Uskuteční se v sokolovně v Jiráskově ulici.

„Vloni a předloni jsme od záměru jejího uspořádání ustoupili, protože kvůli nepříznivým pěstitelským podmínkách skoro nebylo, čím se pochlubit. Letos jsme se vystavovat rozhodli. Navzdory tomu, že pozdní mráz se zejména podepsal na nynější úrodě jablek, a potom hodně plodů zničily slimáci a vosy,” uvedl předseda organizace František Sovadina. Doplnil, že minulý týden se už vypravili porozhlédnout se do Litoměřic. Ať už získávat nový sadbový materiál či čerpat zkušenosti od jiných pěstitelů.

Okresní zahrádkářská výstava bude v sobotu osmého října. přístupná od 10 do 17 hodin a v neděli od devíti do šestnácti hodin. Chybět nebude ani poradenská služba a prezentace zahradnických firem spojená s prodejem.
Součástí akce se stane také soutěž, a to o nejchutnější okurky. „Mají-li co nabídnout další zahrádkáři, třebaže nejsou registrovanými členy našeho svazu, uvítáme je,” zve Sovadina.