„Přitom původní stanoviště bylo daleko vhodnější. Mimo chodník a v nejširším místě komunikace. Nevadilo to chodcům, které nikdo neomezoval a čekárna nezastiňovala žádná okna,“ míní viditelně rozhořčený pan Jaroslav, který si marně láme hlavu, co projektanta k takové změně vedlo. „Zatím tu chybí lavičky, a tak cestující využívají schodů u našich vchodových dveří. V noci tu pak halekají návštěvníci nedaleké hospody, takže se moc nevyspíme,“ doplňuje manžela jeho partnerka.

Diskutabilní je rovněž úzký průchod mezi domem a zastávkou. Dva lidé tu vedle sebe neprojdou a Zajícovi se bojí, že opilci si tento prostor spletou se sociálním zařízením. „Stavaře, kteří vlastně za nic nemohou, jsme se snažili přesvědčit, že čekárna na chodníku a přímo před okny postrádá logiku. Nebyli jsme v tom sami, jenže marnost nad marnost,“ krčí rameny dvojice.

Přesto byla iniciátorem petice proti umístění čekárny včetně zajímavého návrhu. Čekárnu vrátit na staré místo a záliv využít k parkování aut. Během víkendu dokument podepsalo padesát a do včerejška už přes sto obyvatel sídliště. Listinu převzal starosta Jan Baloun: „Stěžovatelům rozumím a ani já nepovažuji tohle řešení při návrhu nové okružní křižovatky za nejšťastnější. Už jsem záležitost předal pracovníkům odboru rozvoje města, aby ji znovu prověřili.“