Hrádečtí senioři se poučí o covidu

Hrádek – Sněmování absolvují dnes od čtrnácti hodin členové Klubu důchodců Kovo při Železárnách Hrádek. Jejich posezení v sále Domu kultury bude doplněné o přednášku, týkající se covidu nebo postcovidového syndromu. (hav)

Hrádečtí řeší koupaliště

Hrádek – Sál kulturního domu a začátek v sedmnáct hodin. Termín pro zastupitele Hrádku i obyvatele města v rámci dnešního zasedání. Účastníci se budou věnovat nákupu pozemků v lokalitě Střed II, rozpočtovému provizoriu, příspěvku při svatebních obřadech nebo projektu rekonstrukce domu č. 8 v Hutnické ulici na bytové jednotky. Součástí programu jsou městské dotace pro příští rok a studie koupaliště.

Pavlovsko vyrazí s lampiony

Pavlovsko – Sobotní podvečer patří v Pavlovsku dětem. Od sedmnácti hodin na ně čeká v areálu nohejbalistů diskotéka. Hned po setmění se vydají s lampiony kolem ´krámu´. Cestou budou rozmístěná světélka a a vydlabané dýně, které si účastníci přinesou. Pokud si je poznají, obdrží malou odměnu. Oceněný bude i nejhezčí kus.

Rokycanští pořádají burzu

Rokycany – Předsálí sokolovny je v sobotu od devíti do dvanácti hodin dějištěm dětské burzy se zaměřením na podzim a zimu. Lze tu za sympatický obnos pořídit oblečení, sportovní potřeby, atd. Zájemci o prodej takového zboží se mohou přihlásit na hodacovaleni@seznam.cz.

Příjem věcí je v objektu v rokycanské Jiráskově ulici během pátečního podvečera (od 18 do 19 hodin), výdej neprodaného artiklu v sobotu mezi 19. a 20. hodinou.

Zastupitelé Břas jednají ve Stupně

Břasy – Od 18.30 hodin dnes absolvují zasedání členové zastupitelstva Břas. Ve stupenské Prokopcovně mj. řeší směny pozemků mezi obcí a Státním pozemkovým úřadem, Lesy České republiky nebo Šternberky. Zabývají se rovněž zajištěním pečovatelské služby pro Všenice, žádostí o dotaci na Národní sportovní agenturu, atd.

Hasiči obsadili Břasy

Břasy – Hasiči z Kříší, Vranovic, Přívětic a Břas si dali dostaveníčko v odpočinkové zóně ultramarinky v Břasích. V termínu, kdy se léta konal Memoriál Vladimíra Procházky, připravovali inovovaný ročník 2022. S tím, že soutěž bude atraktivnější a především na jednom místě. Právě v perfektním zázemí areálu, kterou sborům zapůjčilo představitelé obce. Mezi disciplíny bude za rok patřit požární útok, vtipná štafeta dvojic a dva dosud utajené úkoly.