Utrpěl vážné zranění v utkání 1. B třídy na příkosickém trávníku. Fotbalisté tudíž měli o motivaci proti soupeři ze severu postaráno.

Na zápas dorazili i pražští ultras a pod Chlumem bylo veselo. Po úvodním náporu se Volduchy dočkaly v 19. minutě zaslouženého vedení. Hřebenáři napadali obranu Tatranu tak důrazně, až vybojovali míč a Vladimír Žák doklepával míč do prázdné brány. Dvě minuty před odchodem do kabin voldušské publikum rozjásal Nedorost. Třicet metrů od branky se napřáhl a z voleje poslal nádhernou střelou míč za Žaludova záda – 2:0!

Do druhé půle šli ´hřebenáři´ s nadějným dvougólovým vedením. „Csaplárova past“ je ale velkým strašákem, a tak bylo třeba přidat další branky. Ta třetí přišla v 65. minutě. Jiří Straka perfektním obloučkem za obranu našel rozběhnutého Škardu, ten se zkušeně vyhnul ofsajdové hrozbě a přesnou ranou na vzdálenější tyč zvýšil na 3:0. Uběhlo pět minut a skóre se měnilo znovu. Agilní Bron vysunul do samostatného úniku Žáka. Ten pádil na gólmana Žaluda, jemuž udělal kličku a zavěsil balón do odkryté branky – 4:0. Za dvě minuty hosté z ojedinělé akce snížili. Voldušská obrana se plně nekoncentrovala a Třemošná po zakončení Rusňáka korigovala na 4:1.

Poslední slovo ale měli přece jen domácí. Důrazný Žák doklepl v 81. minutě tvrdou ránu z dvaceti metrů a upravil stav na konečných 5:1. Svým hattrickem si ale opět zavařil, protože na příští domácí zápas bude muset usmažit řízky pro voldušské fanoušky.

Víkend: v příštím zápase nečeká bílomodré nic jednoduchého. Hned v sobotu po poledni totiž míří na půdu suverénní rezervy SK Petřín. Výkop je už ve 13 hodin.

FK Volduchy - TJ Třemošná 5:1

Branky: 19., 70. a 81. Žák, 43. Nedorost, 65. Škarda – 72. Rusňák. Rozhodčí: Nesvadba, ŽK: 1:2. Diváci: 80.

Volduchy: Fous – Pašek, Žák (85. T. Kratochvíl), Škarda, Bron, J. Straka, Pernica, F. Melka (70. L. Straka), Hoblík (35. J. Černý), Nedorost, Přibík (80. Kodl).

Třemošná: Žalud – Sudík, Vurm, Hilgart, Radič, Rusňák, Vít, Rolník, Strnad, Pihera (75. Kunesch), Jaroš (50. Dobrý).