ZBIROH – Starosta honebního společenstva Zbiroh Jiří Fišer svolává valnou hromadu vlastníků půdy na čtvrtek 16. února. Dějištěm bude od šestnácti hodin zasedačka městského úřadu. V programu nechybí volba výboru nebo schválení pronájmu honitby.

KAMENNÝ ÚJEZD – Dvakrát museli během středy cestovat profesionální hasiči z Rokycan k sousedům do Kamenného Újezdu. Devět minut po půlnoci pomáhali s transportem pacienta a dopoledne uklidili vozovku po dopravní nehodě.

MIROŠOV – Soutěž ve střelbě ze vzduchovky se bude v sobotu 11. února od 10.30 hodin odehrávat v areálu na okraji Mirošova. Závodit se bude na tři plus dvacet ran vstoje bez opory a pak stejná porce vsedě s oporou (v případě většího množství závodníků 3+10 a 3+10 ran). Startovné je 100 Kč, čaj a káva v ceně, diplomy a ceny pro všechny účastníky.

ROKYCANSKO – v rámci jarní výsadby zeleně mohou obce, zájmové spolky i neziskové organizace na Rokycansku žádat o grant Stromy u Nadace ČEZ. Zájemci mohou obdržet až 150 tisíc korun na výsadbu stromů, alejí či obecních sadů, případně obnovu stávajících parků a podobně. Stačí se přihlásit do 28. února (www.nadacecez.cz).

Masopust v Příkosicích
Rokycansko chystá čtyři masopustní průvody