Záležitost se začala řešit vloni, za bývalého starosty Milana Ruska. Do toho zasáhl boj vedený tehdejší opozicí (Spolek pro lepší Zbiroh) za změnu provozovatele bytového fondu kvůli nespokojenosti řady nájemníků. „Přesto pokračovalo jednání o privatizaci části bytového fondu, zejména nových bytových jednotek v ulici Pujmanové, kde je město plným majetkovým vlastníkem budov včetně pozemků. Byly zpracované nějaké znalecké posudky na ocenění tržní hodnoty vybraných nemovitostí a dále se nic nedělo,“ konstatoval tajemník Pavel Vlček.

Ilustrační foto.
Územní plán Rokycan obsahuje 64 námitek

Po květnové změně ve vedení města se otázka privatizace bytového fondu při pracovním jednání zastupitelů znovu otevřela. Dvakrát. Nyní je ve hře způsob, jakým bytové jednotky privatizovat. Zda jako bytová družstva nebo společenství vlastníků jednotek. „Za tím účelem i dalším postupem si město pravděpodobně najme konzultanta, případně firmu, která ho privatizací bytového fondu provede. Je si rovněž vědomé, že z důvodu povinnosti zajištění sociálního bydlení, jež pro obce vzniká, si bude muset část bytového fondu ponechat,“ informoval Vlček.

„Momentálně se v pondělí na radě už budeme zabývat zadáním oficiálního pořízení odhadů cen domů v ulici Pujmanové, určených k privatizaci,“ doplnila starostka Tereza Šístková.