„Během celého dne i večera jsou naplánovaná šermířská, kejklířská, taneční i hudební vystoupení, nevšední historické divadlo, dobový tábor a hry pro děti,“ sdělila Pavla Kredbová. Pamatováno je i na noční velkolepé představení a ohňovou show. Kromě toho je připravená škola válečnictví, ukázky řemesel a mnohé z pro ně typických výrobků budou k mání i v rámci stánkového prodeje.

Organizátoři mysleli také na rozmanité občerstvení a podstatné je, že akce se koná za každého počasí Kromě bohatého uměleckého a kulturního programu pořadatelé připravili pro děti i dospělé unikátní historickou olympiádu. „Svou sportovně kulturní náplní zájemce zavede do časů středověké Evropy, tedy do doby králů a rytířských klání. Ve Zbiroze můžete vyzkoušet například hod kládou, zatloukání hřebíků, oblékaní do zbroje, sekaní ´hlavy´ saracéna, vyrábění střelného prachu a podobně,“ informovali organizátoři.

Dodali, že k tomu všemu bude hrát dobová hudba, zatančí svůdné tanečnice a už dříve zmiňovaní kejklíři předvedou krkolomné kousky. V rámci akce je možné zúčastnit se i prohlídek novorenesančního zámku či si v zámecké krčmě pochutnat na originálních dvorských pochoutkách.

Program začíná v 10 hodin a pokračuje až do večerních hodin, kdy prostory podhradí naplní nevšední divadelní podívaná a ohňová show.