ZBIROH - Požár komínového tělesa ve zbirožské ulici Karla Vokáče zaměstnal v pondělí před desátou hodinou domácí výjezdovou jednotku SDH. Přivoláni s cisternovým vozem byli i profesionálové z Rokycan.

KAŘEZ - Jen pár set metrů za hranicemi Rokycanska havaroval v pondělí řidič polského kamionu. Na 39. dálničním kilometru z Plzně na Prahu skončil na boku, přičemž náklad tvořily role papíru. Motoristé museli kvůli tomu sjíždět za Kařezem a vraceli se na D5 u Žebráku.

ROKYCANSKO - Předvánoční klid zbraní asi drželi zástupci spolků a klubů, zvaní na valnou hromadu Sportovní a tělovýchovné organizace Rokycanska (STOR). Do okresního města totiž dorazili jen vyslanci dvou svazů (volejbal, fotbal) a s nimi reprezentanti šesti jednot (např. Volduchy, Strašice, Raková, Ejpovice). Hovořilo se především o dotacích a úskalích při vyplňování žádostí. Cenné poznatky účastníkům předali Jan Müller a Irena Kunschová za krajskou organizaci České unie sportu. Kromě toho účastníci odsouhlasili změnu stanov STOR.

RAKOVÁ - Po seznámení s aktuální situací běžných účtů pokračují v úterý zastupitelé Rakové ve finančních operacích. Seznámí se a případně schválí rozpočet příštího roku. V rámci veřejného zasedání (od 19 hodin v sídle úřadu) se zastupitelé vyjádří k prioritám v období 2023 – 2026 a prostor pak dostanou posluchači z řad občanů.

Česko zpívá koledy, ilustrační foto
Česko zpívá koledy i na Rokycansku, do Dobříva přijede spisovatelka Poncarová

MLEČICE - Výběrem firmy pro opravu okapů v mlečické devítiletce se v úterý večer budou zabývat nedávno zvolení zastupitelé obce. Jednat budou od 18 hodin v sídle úřadu, kde se dále budou věnovat složení inventarizační komise, rozpočtovým limitem pro starostku nebo zrušením předkupního práva.

RADNICE - Na leden a únor se se připravuje v Domě U Růže v Radnicích kurz společenského tance pro dospělé. Zájemci mohou přihlášky směrovat na e-mail: iveta.jarosova@mesto-radnice. Společenskou událost budou mít na povel zkušení lektoři Jana a Josef Beranovi.