Zato ale zvládli práce naráz, a ne jak se původně obávali nadvakrát. Tentokrát brali opatření v úvahu ne kvůli velikosti rybníka, ale kvůli celoročnímu nedostatku vody a počasí.

„Naštěstí se na poslední chvíli voda ochladila, takže nehrozil úhyn ryb. Bylo možné zvládnout výlov najednou," informoval vedoucí rybniční správy Radek Jandera.

Od sedmi ráno se lokalitě činilo patnáct lidí kmenoví zaměstnanci, kteří si na pomoc k ruce vzali už osvědčené brigádníky.

V síti uvázlo nejvíc kaprů lysců. Těch bylo kolem 200 metráků a jejich průběžná hmotnost se pohybovala kole 2,80 kilogramu. Potom byl hodně zastoupený amur a lín.

Ryby putovaly do zbirožských sádek. Kolik jich tam zůstane na vánoční tuzemský trh a podíl těch, které poputují na export ukáže podle Jandetŕy až výtěžek ostatních výlovů. Podobné je to i s cenou, zatím určená není. Jisté ale už je, že pořád ještě přetrvávajícímu nedostatek vody, který je následkem letošního sucha, způsobí problémy při sádkování. Budou muset běžet pumpy a je třeba vodu okysličovat. Tím se náklady zvýší.

Mýtský rybník teď zaplní voda ze Štěpána, který se má lovit třetího a čtvrtého listopadu.