ZBIROH - Také na dnešek je přichystaná večerní hradozámecká prohlídka dominanty nad Zbirohem. Se začátkem v 18 hodin, návštěvou kaple, nahlédnutím do proslulé studny nebo do dobově laděných salonků s unikátními exponáty. Registrovat předem se zájemci musí na 602 527 632 nebo pokladna@zbiroh.com.

VESELÁ - Od osmnácti hodin v sídle úřadu dnes jednají zastupitelé Veselé. Projednají výši příspěvku na činnost hasičského sboru v příštím roce, dotaci na provoz malotřídky (včetně vybavení nové školní družiny) a zabývat se chtějí i smlouvou s Rokycany, týkající se evidence obyvatel. Účastníci se dále dozvědí, jak skončila kontrola ve škole a věnují se i inventurám.

ROKYCANSKO - Školáci z celého okresu pokračují ve sportovních konfrontacích. S mohutnou podporou pracovníků Domu dětí a mládeže, kteří už během podzimu pomáhali s turnaji v házené, fotbalu nebo při atletickém čtyřboji.

Dějištěm plesu dvou tříd byl kulturní dům ve Volduchách
Maturanti rokycanské Střední odborné školy připomněli 90. léta

Nyní je na řadě florbal a dějištěm všech klání se stává hala gymnázia v okresním městě. Už tu válčili kluci a děvčata ze 6. i 7. tříd. Dnes jsou na řadě osmáci a deváťáci (chlapci), zítra něžné pohlaví.

ROKYCANY - Elitní skupina krajské soutěže mužů v ledním hokeji pokračuje pro HC Rokycany už ve čtvrtek 1. prosince večer. Jeden z trojice okresních zástupců (dále Klabava a Zbiroh) si to rozdá s Rapidem Plzeň od 19.30 a chce přerušit nepříjemnou sérii nezdarů.

ROKYCANY - Od soboty 3. prosince do 26. března příštího roku je v síni v rokycanského Muzea dr. Horáka instalována výstava Letokruhy. Prezentuje se při ní výtvarnice Jana Audesová a nabízí ve svých dílech především kruhy, kroužky či kolečka jako motiv propojení, ucelenosti a pospolitosti. Letokruhy představují průřez tvorbou výtvarných prací. Vedle kresby, malby, grafiky i keramiky návštěvníky zavedou obrazy i objekty nejen do různých světů, ale i k zamyšlení, rozjímání, radosti či zklidnění. Páteční vernisáž začne v 16.30 hodin.