Hostů hotelu se bude týkat welnes centrum, návštěvnické veřejnosti pak hlavně terasy. Vstup na ně bude zdarma a už tento měsíc se po rekonstrukci zájemcům otevřou.

V první části je zahradní úprava dokončena a celek lemuje ozdobné hrazení, kdy prostor mezi kamennými sloupky vyplnily líbivé ´ku– želky´. „Zanedlouho se i zbytek teras zaskví v plné kráse, tak jak bývaly za Stroussberga,“ sdělil Jaroslav Pácha. „Na své místo se vrátí i tři fontány a pod terasy starobylá kašna. Jedna z ozdob ale přece jen chybět bude, a to maurský altán. Když se Stroussberg dostal do krize, prodal ho bavorskému králi a teď zdobí Lindenhof,“ dodal Pácha. Nově budou po setmění terasy i osvětlené, aby umožnily také večerní procházky.

Do půli července by měl být otevřený rovněž okruh teras, lemujících zámek z druhé strany. To je také důvod, proč se občas parkem nese zvuk sbíječky. Pozůstatek ´vojenské´ éry zámku – obrovská betonová zeď jistící celý svah a terasu – mizí. „Odbíjíme ji po kouskách a nahrazujeme nehezké vyztužení kamenným. Navrch přijdou speciální sítě. Chceme okruh kolem zámku před sesuvem zcela zabezpečit,“ uvedl majitel památky.

Opravou procházejí také dvě dělostřelecké bašty, aby mohly sloužit k vyhlídkovým účelům. K novinkám kolem zámku se brzo vrátíme.