ZBIROH - Večerní prohlídky zámku nad Zbirohem se uskuteční ve středu 25. října (s tématem Stolování v dějinách) i v pátek 27. 10. (tajemná procházka po hradě včetně pověstí z okolí). V obou termínech se začíná úderem 19. hodiny a zájemci se musí registrovat předem na telefonu 602 527 632 nebo e-mailem pokladna@zbiroh.com.

ROKYCANY - Na čtyřdráze kuželkářů SKK Rokycany v Jiráskově ulici můžete ve středu 25. října podpořit účastníky II. ligy neregistrovaných: 17 STOR - Relax Hrádek, 18 Bohemia sekt - Klokani, 19 Zelený Žraloci - Tesaříci a ve 20 hodin A.D.S. - JIS TGM.

Zdroj: Filip Nekola

ROKYCANY - Náramky z paracordu jsou námětem tvořivé dílny pro děti i dospělé, která se koná ve čtvrtek 26. října mezi 9. a 16. hodinou v Muzeu dr. Horáka.

NĚMČOVICE - Patnáctý ročník Němčovického jarmarku se uskuteční v sobotu 28. 10. od 11 do 15 hodin na němčovické návsi. Lze tu nakoupit přebytky ze zahrádek, zeleninu, brambory, jablka, uzenářské výrobky, med, dušičkové zboží, atd. Zajištěno je občerstvení (svařené víno, medovina, langoše). V doprovodném programu vystoupí kapela Třehusk se staročeskými písničkami, od 13 hodin je dětem určena kouzelnická show Michala Klause a v průběhu jarmarku bude probíhat streetplay skupiny historického šermu Harcíři.