„Ve volkswagenu můžeme vyřídit havárii přímo na místě včetně lustrace účastníků nebo dopravních prostředků. Jde–li vše hladce, odchází aktéři s potvrzením pro pojišťovnu a v případě viny s pokutou,“ konstatoval Josef Kreidl ze skupiny dopravních nehod.

Právě tohle oddělení získalo největší z trojice vozů. Vybaven je šestirychlostní převodovkou i klimatizací. Škoda Octavia je určena pro hlídkovou činnost na silnicích. „Druhá už patří obvodnímu oddělení ve Zbiroze,“ uvedl okresní policejní šéf Josef Svoboda. Předpokládá, že v průběhu tohoto týdne bude další zásilka určena pro Radnice a Hrádek.

Každý rok by se na silnicích mělo objevit zhruba osm set nových aut. „Policie odebere od společnosti Škoda auto minimálně tři tisíce dvě stě vozidel, z nichž dva tisíce tři sta bude ve služebním provedení policie s vybavením pro užití práva přednosti v jízdě a devět set v civilním provedení,“ uvedl David Kubalák, mluvčí Policie České republiky. Obměna vozového parku je podle Kubaláka nezbytná, protože mnoho těchto automobilů dosluhuje právě vzhledem k délce jejich služby a počtu najetých kilometrů.

Nové policejní vozy slavnostně převzali policisté z celé České republiky od ministra vnitra Ivana Langera letos v listopadu na Masarykově okruhu v Brně.