ZBIROH - Městské slavnosti zahájí ve Zbiroze už v pátek 9. června sbor Musica Dolce Vita. Koncert v chrámu sv. Mikuláše začíná v 18 hodin. Pokračuje se v sobotu. Třeba návštěvou výstavy Historie zbirožské školy (1602-2022) a odpolední menu v proluce na náměstí je atraktivní: ve 14 Free Band ZUŠ Zbiroh, v 15 vystoupení dětí z mateřinky, v 15.15 Culinka a tancohrátky, od 17 hodin zpívá Michal Šindelář a ve 20 hodin startuje večerní zábava s Bonton Bandem. Přichystané jsou stánky s občerstvením pro děti i dospělé, malování na obličej nebo tvořivá dílna.

ROKYCANY - Už v pátek 9. června můžete podpořit účastníky Vršíčekmanu 2023 ze základních a středních škol. Start je v deset hodin na rokycanském koupališti, kde se začíná plaváním na 400 metrů. Následuje cyklistka (10 km) a tříkilometrové běžecké finále v Husových sadech.

Oslavy povýšení na městys ve Zbiroze.
Zbiroh oslavil 650 let městyse

STRAŠICE - Koupák vítá léto aneb sobotní sraz punkových kapel stojí za to. Od 12 hodin zahrají znalcům tohoto hudebního žánru skupiny Totální nasazení, Houba, the Fialky, Chuan Pedro Rodriges, A bude hůř, Budulínek, Slepejši, Petr a písně nebo Deliwery.

TROKAVEC - Dětský den v přírodě organizují v sobotu 10. června od 15 hodin nadšenci v Trokavci. Start i cíl čtyřikilometrového výšlapu je v hostinci Na Pančavě. Kluky a děvčata čeká stezka obratnosti, stanoviště včelařů, airsoftová střelnice, myslivecké i hasičské stanoviště nebo trampská časovka balení batohu.

Podbrdská krajská výstava psů všech plemen s výjimkou německých ovčáků má za sebou 57. ročník
V Rokycanech soutěžilo téměř sedm stovek psích krasavců

BŘASY - Pavěcký sbor ZůZiZú má napilno. V pátek 9. června od 19 hodin se představí v evangelickém kostele v Rokycanech (Jiráskova ulice). Další štací bude v neděli 11. června od 18 hodin kostel svatého Vavřince ve Stupně. Seskupení vede Zuzana Kuncová a o klavírní doprovod se postará Jan Braun.