ZBIROH - Turistický pochod Zbirožský puchýř má před sebou v sobotu 9. září dvanáctý ročník. Krátká trasa měří sedm, delší osmnáct kilometrů a ani jedna z cest není vhodná pro kočárky. Start je mezi 8. a 10. hodinou z muzejní zahrady, cíl na stejném místě do sedmnácti hodin.

STUPNO - Včelaři ze Stupna oslavují letos kulaté výročí. Je jim 120 let a zvou přátele v sobotu 9. září po 14. hodině do Prokopcovny. Kromě přednášky je tu zajištěn prodej medu a dalších voňavých produktů včetně včelí kosmetiky. nechybí ani soutěže či ochutnávky.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

STRAŠICE - Letošní už šestý Víkend otevřených vrat v (Muzeu dopravy na okraji Strašic je přichystaný na oba volné dny. Perfektně udržované tramvaje, trolejbusy i autobusy (včetně příslušenství) lze obdivovat vždy mezi 10. a 17. hodinou. Více na www.skodabusklub.cz.

KORNATICE - V sobotu 9. září od 19.30 pořádá Dětský klub Kornatice strašidelnou stezku pro děti. Se startem od kulturního domu a výbavou pro malé nebojsy musí být baterka nebo čelovka, vhodné oblečení a kus odvahy.

Součástí oslav trati Chrást - Stupno - Radnice byla i mohutná přehlídka techniky v Břasích
V Břasech oslavili 160 let trati Chrást - Stupno i zprovozněním stanice Mikudíků

NEVID - V neděli 10. září obsadí Nevid dobrovolní hasiči. Od 10 hodin se zde uskuteční už osmý ročník soutěře O putovnáí pohár starosty obce. Dějištěm bude víceúčelové hřiště a discipliny jsou zařazeny mezi požární sport.