Autorka knihy Klid je síla, řek´ tatínek a dalších, z ní odvozených cizojazyčných vydání. Spisovatelka, jejímuž osudu nedávno i anglické Timesy věnovaly dvě strany.

Její pouť známými místy města předcházelo přijetí na radnici. Překonání schodů do starostovy pracovny nebyl problém. Její temperament je obdivuhodný. „Za rok a půl mi bude devadesát. Ale ta cifra se mnou nesouvisí. Compu– ter, který je v nás a který vše řídí, stanoví, co je důležité,“ uvedla. Souvislostem se věnovala více: „Stále si myslíme, že řídíme svůj osud. Ale na základě toho, co jsem prožila a různých sřetězení, jsem čím dále víc přesvědčená, že všechno je v základě předem dané. A tak sice mám své plány a program, ale když nevyjdou – nezoufám. Jdu dál.“

Životní pouť Zdeňku Fantlovou provedla pěti koncentračními tábory. „Procházela jsem jimi jako pozorovatel, s naprosto vypnutými emocemi. Já tam prostě byla, ale vnitřně to se mnou nemělo spojitost. Když jste na dně, změní se vám tím i pořadí priorit. Život a osobní vztahy – nic jiného není důležité,“ poučila. Pokaždé, když se vrátím do Rokycan, musím se nejdřív srovnat. Hodí mě to zpátky a bolí to. Vidím jiný film. Jak to, že se po korze neprochází tatínek? Jak to…? Návrat je vždycky těžký, ale jsem tu pak ráda,“ vyznala se.

Podrobnější zprávu chystáme.