V rokycanské nemocnici se rozhodlo podat výpověď celkem devět lékařů. Pět z toho pracuje na chirurgii. Tento stav ovšem neblaze ohrožuje také zdravotní sestry nebo sanitáře, kteří zde působí.

„Tato situace pro nás není příjemná. Vážně hrozí, že bychom přišly o práci,“ uvedla zdravotní setra Nela Newiková. „Paní ředitelka nás ale uklidňuje, že fatální řešení rozhodně nenastane. Hodně se mluví o lékařích, ale i my máme mnoho práce, o vysokých platech se také nedá mluvit. Někdy dokonce za doktory provádíme určité úkony,“ dodala Newiková.

Poněkud odlišná je atmosféra na interně. „Myslím si, že u nás na oddělení se nemáme čeho bát. Jiné je to například na chirurgii, kde odchází více lékařů,“ uvedla jedna z pracovnic tamějšího zdravotnického personálu, která nechtěla být jmenovaná.

Vedení nemocnice se zatím hromadného odchodu lékařů neobává. Stejně jako komplikací, které by z toho mohly plynout. „V záloze máme připravené náhradní řešení, jež bychom ještě nechtěli zveřejňovat. Raději počkáme. Domnívám se, že problém nebude tak hrozný, jak vypadá,“ komentoval situaci doktor František Bláha, zástupce ředitelky okresní nemocnice.