STRAŠICE – Letošní čtvrtý Víkend otevřených vrat ve strašickém Muzeu dopravy je 29. a 30. července zaměřený na jízdy po pozůstatcích Strousbergovy dráhy. Oba dny se ve 13 hodin z muzea vydá historický autobus na zhruba dvouhodinovou cestu, doplněnou o pěší vycházky ke zbytkům dráhy. Kromě Strašic turisté zamíří do Olešné, okolí Kařezu, Kařízku a do Františkova. Chybět nebude komentovaný výklad o osudu barona Strousberga. Jízdenky lze zakoupit na recepci muzea.

Areál bude klasicky zpřístupněn v sobotu i v neděli mezi 10. a 17. hodinou. V případě příznivého počasí v neděli v 11.30 a ve 14.30 vyjede na vyhlídkové jízdy vůz Škoda 706 RTO-LUX.

ÚJEZD U SVATÉHO KŘÍŽE – Vánoce v létě se konají v sobotu 29. července od 14 hodin na koupališti ve 'Svaťáku'. S koledami, zdobením perníčků, řízky z kapra a dárky. Výtěžek putuje na charitativní účely.

TEREŠOV – Letní kino v Terešově bude v sobotu 29. 7. od 21.30 hodin dějištěm promítání fracouzské komedie Asterix a Obelix: Říše středu.

Strom napadený kůrovcem. Ilustrační foto
Rokycanští lesníci odhalují kůrovce díky snímkům z družice, našli nová ohniska

ROKYCANY – V areálu rokycanského letiště pokračuje Fluff Fest. Multižánrový festival s punkovými kořeny je přehlídkou desítek kapel z Evropy i Spojených států amerických.

DRAHOŇŮV ÚJEZD – Víkendové posvícení doplní sobotní taneční zábava na hřišti v centru obce. Nebude chybět  tombola a o hudební doprovod se postará od 20 hodin TSP Band.