ZBIROH - Multifunkční sál úřadu je ve středu 17. dubna od 17 hodin dějištěm cestopisné přednášky manželů Špillarových. Tentokrát zvou posluchače do Egypta, a to kolem Asuánské přehrady až po pyramidy v Gize.

ROKYCANY - V galerii Fouyer v Plzeňské ulici (sídlo společnosti S+H) je až do 16. června instalovaná expozice Milíře 23. Prezentuje se tu desítka umělců s nejrůznějším zaměřením (výtvarné, sochařské obory, atd.).

ROKYCANY - Soňa Jindrová představí ve čtvrtek 18. dubna kamenné kruhy na Rokycansku. Tajemné putování krajinou startuje úderem 16. hodiny v sídle knihovny na rokycanském Masarykově náměstí.

ZBIROH - Dětská (možná trochu strašidelná) prohlídka zámku Zbiroh pokračuje v pátek 19. dubna od 19 hodin. S povinnou předchozí rezervací (602 527 632) nebo e-mail pokladna@zbiroh.com.

ROKYCANY - Studentský filmový klub Rokino (složený především z gymnazistů) se má k světu! Ve spolupráci s festivalem Finále Plzeň připravuje další promítání na pátek 19. dubna od 18.30 v gymnáziu. Na duben je zvolený snímek Daaaaaalí!, který zahajoval Dny evropského filmu.

MÝTO - Sexem ke štěstí je název divadelního představení, s nímž dorazí do Mýta v pátek 19. dubna herci Vladimír Kratina nebo Martina Hudečková. Začátek je v bývalém kině úderem 19. hodiny a vstupenky lze pořídit v sídle úřadu.