O vysvětlení jsme požádali ředitele úřadu Jiřího Kupku: „Léta jsou tu podmáčené základy a mokré sklepy, už s tím měli něco udělat dávno. Neudělali, a tak jsem se pustili do hydroizolace objektu až teď.“ Doplnil, že provádějící firma v rámci prací navrtá obvodové zdi celé budovy a provede takzvanou difúzní clonu. „To znamená, že do děr zavede trubky s tryskami a dovnitř vpraví látku zajišťující izolační efekt,“ převáděl termíny do běžných pojmů.

Součástí akce je ale i další úprava. „Jejím smyslem je zamezit vzlínání vlhkosti směrem od terému. Zabrání se mu dodatečnou vodorovnou izolací a zároveň ošetřením zdiva stěrkovou izolací. Kromě toho projde opravnými sanačními omítkami také vnitřní zdivo,“ popisuje postup projektant Martin Vild. Trávník před budovou je totiž spádovaný k ní. Teď firma právádějící úpravy staví v určité vzdálenosti opěrnou zídku. Vznikne vzduchová kapsa a za ní se sklonové poměry terénu obrátí.

Opravy začaly nyní a na dokončení má plzeňská firma čas do října. Část prací řeší subdodavatelsky. Podle ředitele Kupky se ale se zakázkou chce vypořádat dřív.