Zelený dům na Masarykově náměstí v sobotu lákal k návštěvě desítky lidí. Probíhala zde třetí letošní akce Měření pro zdraví, při níž jim rokycanská organizace Českého svazu diabetiků dala příležitost zjistit krevní tlak, cholesterol a změřit glykemii. Toho se ujala zdravotní sestra Dana Šnebergerová a studentky třetího ročníku Vyšší odborné školy zdravotnické v Plzni Monika Pubrdlová, Petra Kalová, Petra Černohorská, Jaroslava Burdová a Lucie Markvartová v doprovodu učitelky Ladislavy Skopové. „Máme tu i známé,“ usmívaly se mladé zdravotnice, „přinesli med, knížky, povídají si,“ uvedla děvčata.

„Lidé chodí průběžně po celou dobu, pořád jsou stanoviště obsazena, o akci je značný zájem,“ konstatoval potěšeně hlavní organizátor František Poncar. Doplnil také, že lidé s sebou přinášejí vystřižená oznámení o akci z Deníku a zajímá je, jestli všechny rady mohou získat. Svěřují se také, že pravidelně čtou páteční dia-okénko. „Zdaleka sem nepřišli ale jen diabetici,“ doplnil. Někteří přicházeli už i se záznamovou knížečkou z předchozích ročníků, aby měli porovnání s novými údaji. „Jsem tu už potřetí,“ potvrdila například Marie Bohuslavová. „Moc oceňuji, že tu nabízejí všechna měření najednou, ušetří mi to čekání na ně u doktorů,“ pochvalovala si.

Nešlo ale jenom o měření. Mnozí využili také příležitost získat cenné rady od dietní sestry Romany Fatkové z plzeňské nemocnice, či si popovídali s psychologem Jaroslavem Linkou. Měření pro zdraví bylo zkrátka v centru pozornosti.