„Upozorňujeme občany, že od soboty začne na křižovatce na Železné platit změna dopravního režimu. Věnujte prosím zvýšenou pozornost dopravnímu značení,“ upozornil mluvčí rokycanské radnice Jan Engler.

Jak se tedy bude jezdit? Ve směru od Normy budete moci i nadále pokračovat odbočením vlevo do Soukenické ulice. „Nově bude od soboty možno odbočit vpravo ve směru na Strašice. Provoz do Strašic, ale i ze Strašic do Rokycan, bude řízen světelnými semafory. Řidiči přijíždějící od Strašic a dále pokračující Soukenickou ulicí do centra města budou kruhový objezd projíždět zleva, nikoliv zprava jako doposud. Ve směru od Prahy bude možno na křižovatce odbočit pouze doprava,“ vysvětloval nové řešení Engler a dodal, že tyto změny budou platit až do konce realizace stavby.

Zda bude provoz plynulejší zatím nikdo nedokáže odhadnout. Momentální situace ovšem začíná být pro obyvatele Rokycan i pro projíždějící vozy doslova neúnosná. „Cesta ze zaměstnání z konce Jiráskovy ulice na Pražskou mi autem trvala více než půl hodiny,“ rozčiloval se Pavel Grimm.

Podobnou zkušenost má i Mirka Krystlová z Rokycan. „Jezdím k zubaři do Hrádku a přesto, že jsem vyjela s předstihem, tak jsem přijela pozdě. Cesta mi trvala skoro čtyřicet minut. Je to hrůza,“ líčila zážitek. „Ale věřím, že až bude kruháč hotový, tak se dopravě hrozně odlehčí a provoz bude určitě také bezpečnější,“ myslí si.

Dopravě v Rokycanech jsme věnovali i nedávný Den s Deníkem. Občanům nejvíce vadil prach, tvořící se kolony vozidel a také zvýšení vytíženosti některých ulic. „Když byla Soukenická zavřená, měli jsme klid. Teď jsme ale s manželem napočítali, že jí za hodinu projede šest set aut,“ řekla Denisa Kubrychtová.

Starosta Rokycan Jan Baloun se s názory obyvatel na aktuální špatnou dopravní situaci ztotožnil a přislíbil, že problémy skončí nejdéle 30. června, kdy bude okružní křižovatka uvedena do provozu.