VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Železniční přejezdy mohou být smrtící pastí

Rokycansko – Policejní hlídky číhaly na řidiče na neobvyklém místě – u železničního přejezdu směrem na Hrádek. Ochránci zákona kontrolovali rychlost při přejíždění kolejí. Za šest hodin dopadli celkem třicet viníků.

12.6.2011
SDÍLEJ:

Smutek u Střapole. Mementem pro řidiče i obyvatele Střapole je pomníček u přejezdu nad obcí. Před několika lety tu vyhasl život mladého muže a sportovce. Foto: Jana Tomková

Většina majitelů řidičského oprávnění by si měla pravidla silničního provozu zopakovat. Jen málokdo je totiž respektoval. „Jak zákon mimo jiné stanoví, ve vzdálenosti padesát metrů před železničním přejezdem a při jeho přejíždění smí řidič jet rychlostí nejvýše 30 kilometrů v hodině,“ sdělila mluvčí PČR Jana Tomková. Pokud svítí přerušované bílé světlo, může zrychlit až na 50 km/hod.

Během akce udělili ochránci zákona celkem osmatřicet postihů. „Jejich výše překročila částku osmnáct tisíc korun,“ upřesnila Tomková.
Neopatrnost ze strany motoristů je právě nejčastější příčinou kolizí na těchto místech. Podle zjištěných informací je velkým nešvarem také přejíždění v době, kdy už vlak slyší či vidí. Podobný risk se jim dokonce může stát osudným. „Dalším problémem je i nesprávný odhad pro zastavení vozu před přejezdem. To platí zejména u těch, které nekříží komunikaci kolmo, ale v šikmém směru,“ dodala Tomková. Snáze tak může dojít k tomu, že vlak za vozidlo zavadí. „ Ani na tvrzení ´v tuto dobu nic nejede´ se rozhodně nedá spoléhat.

Za minulý rok bylo na Rokycansku registrováno celkem jedenáct nehod právě u kolejí. Naštěstí ani v jednom případě nedošlo ke smrtelnému zranění.

Autor: Klára Mrázová

12.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení