RADNICKO - Internetový podvod zaměstnává policisty z Rokycanska. Čtyřiačtyřicetiletá žena inzerovala na internetovém portálu k prodeji kánoi. Zareagovala neznámá osoba a přes podvodnou stránku, vydávající se za poštovní službu a platbu si údajný zájemce opatřil údaje k bankovním účtům prodávající. Přihlásil se do jejího bankovnictví a aktivoval přihlašovací klíč. Tím získal přístup k účtům a neoprávněně realizoval platby v celkové výši 150 tisíc korun. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu.

ROKYCANY - Prostor dálniční čerpací stanice nad Rokycany (směr Rozvadov) obsadili v úterním ránu policisté. Za pomoci přesných vah zjišťovali hmotnost kamionů, ale věnovali se i dodávkám a jiným strojům k přepravě zboží.

ZBIROH - Během prázdnin jsou vždy ve středu večer přichystané prohlídky zámku nad Zbirohem. Po předchozí registraci (tel. 602 527 632 nebo e-mail pokladna@zbiroh.com) a lákavým scénářem.

Dnešní okruh je zaměřený na stolování a vývoj gastronomie od středověku až po dvacáté století.

Návštěvníci se dozvědí, čemu templáři vděčili za svoji dlouhověkost, zjistí nejoblíbenější pokrm Karla IV., proč byly zakázané vidličky, kterak vznikl čaj o páté, atd. Atraktivní je nahlédnutí dobově laděných salonků a krátký pobyt v překrásném Muchově sálu.

V okresním městě se připravují brankáři výběrů od 16 do 20 let
Rokycanští už vyrobili led. Pro reprezentační gólmany

KORNATICE - Přípravami letního setkání (už tuto sobotu) se ve středu od 19 hodin v rámci jednání zabývají zastupitelé Kornatic. Kromě toho se věnují žádosti o povolení parkovacího místa, změnám územního plánu nebo nájemní smlouvě. Formální je pak schválení dotace pro výjezdovou jednotku SDH.

CHEZNOVICE - Dnes od devatenácti hodin jednají v přístavbě kulturního domu také zastupitelé Cheznovic. Posoudí hospodaření obce za první pololetí, dodatek smlouvy o pokládce asfaltu a dva dotační tituly. Jeden se týká kanalizace a příspěvek je v gesci Plzeňského kraje. O finanční injekci požádali dobrovolní hasiči.

BŘASY - Na novou českou komedii Hádkovi můžete vyrazit už ve čtvrtek od 21.45 do areálu ultramarinky v centru Břas. Děj je zajímavý. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě dědečka, který je v nemocnici a už to s ním nevypadá vůbec dobře. Sourozenci jsou každý úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát a vzájemně se často pomlouvají. Ve vzduchu visí dědictví po dědečkovi, ale na schůzku dorazí i otec obou bratrů s novinkou. Dědeček chce s nimi se všemi jet k moři, aby ho jednou v životě viděl.

MEŠNO - Mlynář Jindra, vodník Rudla a celá mešenská chasa lákají v sobotu po poledni na muziku. Dorazí duo PiňaKoláda, známé i z televizních obrazovek. Produkce začne ve třináct hodin a kromě ní si mohou návštěvníci prohlédnout za pochodu rekonstruovaný areál pod vesnicí.