Přes mobil reagoval neznámý zájemce a poslal zprávu s výzvou na odkaz peněžního převodu. Žena se tedy přihlásila do internetového bankovnictví se třemi SMS kódy. Vzápětí zaregistrovala, že jí z účtu zmizelo 9600 Kč a posléze dalších 21 tisíc korun.

ROKYCANY - Od května se ujala Michala Borečková role vedoucí finančního odboru Městského úřadu Rokycany. Radní ji jmenovali po výběrovém řízení. Borečková nahradila Alenu Novákovou, která šla ke konci dubna do důchodu.

MLEČICE - Den matek si v sobotu odpoledne připomenou i maminky a babičky v Mlečicích. Sejdou se před patnáctou hodinou v hasičárně a těšit se mohou na vystoupení dětí z tamního klubu. Chybět nebude občerstvení ani zatím utajované překvapení. Posezení pořádají představitelé obce ve spolupráci s knihovnou.

Od jara do podzimu se pracovníci společnosti starají o dva a půl milionu čtverečních metrů ploch
Rokycanští lesáci sekají minimálně šestkrát. Jedno kolečko trvá bezmála měsíc

LÍŠNÁ - Staročeské máje ve vesnici za Zbirohem jsou zde. V Líšné je připravují na sobotu 7. května od 14 hodin. Se začátkem u úřadu, kdy starosta předá symbolický klíč od obce májovníkům a účastníci se přesunou k hostinci. Děti zatančí staročeskou Besedu a následuje posezení s hudbou. V neděli patří hospoda Na Návsi maminkám i batolatům.

CEKOV - Pozítří, tedy 7. května, se Cekov promění v nefalšované výměnné centrum. Od 9 do 16 hodin se tu koná bazar se zaměření na dětské knihy, hračky i oblečení. Dále na klasickou pánskou a dámskou módu (včetně oděvů pro plnoštíhlé), elektroniku, nábytek, ale také na všechny ty zbytečnosti, které však udělají druhým radost. Případní prodejci si mohou rezervovat stůl na telefonu 736 238 648.