VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zesnulý je pro úřad stále živý

BŘEZINA - Krutě si zahrál osud s Martou Hanzlíčkovou z Březiny. Uprostřed léta minulého roku ovdověla, jenže nemilosrdný úřední šiml jí smutný životní předěl stále připomíná.

24.5.2008
SDÍLEJ:

Pro Martu Hanzlíčkovou jsou v těžkých životních chvílích oporou její vnoučata. Zleva Zdeněk, Nikola a vpravo je Míša, která prý byla dědečkovým miláčkem. Foto: DENÍK/ Václav Havránek

„Manžel Zdeněk měl problémy sedmadvacet let. Po třetím infarktu se z něho stal invalida, jenže srdce ho stejně zradilo,“ vrací se vdova ke čtrnáctému červencovému dni letopočtu 2007. Její partner zesnul v pouhých devětapadesáti letech, jenže klid nenašel.

Začátkem listopadu obdržela paní Marta dopis z rokycanského městského úřadu. Obsahoval výzvu, aby se dostavila k vyzvednutí průkazu ZTP pro manžela. „Byl to šok. Hned jsem se za pracovnicemi odboru sociálního a zdravotního rozjela. Předložila jsem jim úmrtní list a měla za to, že je záležitost vyřízená,“ konstatovala se slzami v očích žena. Martýrium pro ni však zdaleka neskončilo.

Ve čtvrtek dopoledne se u domku Hanzlíčkových objevila listonoška s další úřední obsílkou. „Byla na jméno Zdeněk Hanzlíček, což je syn. Také jeho potomek má stejné křestní jméno, takže jsem nějaké překvapení nečekala. Jenže když nás snacha seznámila se zněním dopisu, podlomila se mi kolena. Znovu mě úřednice žádaly, abych si na rokycanskou radnici přijela pro označení ZTP, které bylo přiděleno manželovi,“ podělila se v pátek vdova o krutý zážitek a dodala: „Když jsem se trochu vzpamatovala, snažila jsem se to vzít sportovně. Oslovila jsem pošťačku, proč nepřišla před sedmou hodinou. To jsem byla u Zdeňkova hrobu ve Stupně zapálit svíčku a mohla mu alespoň přečíst, co je dnes možné.“ Znovu vyrazila do okresního města, kde pracovnice odboru vzaly její vyjádření na vědomí. Prý bez jakékoliv omluvy…

Vedoucí referátu Blanku Kohoutovou záležitost viditelně zaskočila: „Prověřovala jsem to a zjistila, že o listopadové návštěvě paní Hanzlíčkové u nás žádný záznam nemáme. Jinak by nemohlo dojít k tak politováníhodné události.“

Autor: Václav Havránek

24.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení