Obavy z nárůstu havárií vodovodů se začínají naplňovat. Na vině je přitom zjevně počasí. Silné mrazy teď vystřídaly teploty kolem nuly. Pracovníci firmy VOSS Sokolov jsou v plné polní. Jen včera vyjížděli k sedmi poruchám. Čtyři z toho se staly v Rokycanech.

Kolem deváté hodiny už směřovali muži do centra města, kde zápasili s prasklým vodovodním řadem o průměru dvě stě milimetrů. Ačkoliv problém se objevil už v pondělí, vyčkávali na speciální bagr do včerejška. „Vzhledem k tomu, že na náměstí je silná vrstva asfaltu, musíme počkat na lepší techniku,“ vysvětlil vedoucí provozu VOSS Sokolov Jan Novák.

Kousek dál u morového sloupu ovšem také prasklo potrubí. Kromě rokycanského centra vodaře zaměstnaly i závady ve Štefánikově a Žižkově ulici. „Jeli jsme dvakrát do Dobříva a jednou k Mirošovu. Myslím si, že situace se ale ještě zhorší, a to kvůli počasí,“ sdělil včera vedoucí místního závodu Petr Šmolík.

Meteorologové očekávají na dnešní den polojasno až oblačno. „Nejvyšší denní teploty budou od minus dvou stupňů Celsia do plus jednoho. Navíc se přidá severozápadní vítr
o rychlosti čtyři až osm metrů za sekundu,“ konstatovala
z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu Marta Suchá. Sněhové přeháňky v noci na pátek ustanou, během dne je ovšem vystřídají dešťové. „Vítr mírně ustane a také teploty se zvýší,“ doplnila Suchá.