Objekt, který byl postaven před bezmála padesáti lety, proto je nynější sezona 49. v pořadí, prošel na jaře a v létě rozsáhlou rekonstrukcí. Obnovené byly nátěry, opravené desky mantinelů, a odborníci se věnovali především technologii chlazení. Vyměněné bylo staré potrubí sání kompresorů od expanzní nádoby a přímé odsání z plochy, které bylo mimochodem původní z roku 1974. Další investice se týkaly výměny sání a výtlaku kondenzátoru včetně plováku i nových tepelných izolací. Celkové náklady se vyšplhaly na 980 tisíc korun bez daně.

Srpnová vedra poznamenala i teplotu betonové plochy na stadionu, která se pohybovala kolem 27 stupňů. Proto zaměstnanci ZS spustili 21. 8. nepřetržitě fungující kompresory, které musely ochladit plochu na mínus čtyři až pět stupňů. Šest vrstev ledu pak bylo dokončeno do 26. srpna, kdy zrcadlo poprvé v sezoně vyzkoušeli sportovci.

Už rostou. V okolí Strašic a Dobříva.
Už rostou. V okolí Strašic a Dobříva.

„Už několik let startujeme ve třicetistupňovém klimatu, což značně prodražuje přípravu a extrémně zatěžuje chladící systém. V letošním roce kvůli nárůstu cen energií počítáme s tím, že vytvoření ledu bylo třikrát dražší než loni, kdy jsme zaplatili 150 tisíc korun bez DPH,“ vysvětlil vedoucí zimního stadionu Petr Šindelář. V závěru srpna si platil soustředění na ledě soukromý subjekt, od září se přidaly domácí i přespolní kluby a zejména brzy ráno plocha patří malým krasobruslařům. Termínem rekreačního bruslení je neděle od 17 hodin s tím, že návštěvník hradí padesát korun a doprovod jen dvacet. Během vánočních nebo jarních prázdnin je volného bruslení více.

Pro chod stadionu je potřeba dvě a půl tuny čpavku. Aplikován je jednostupňový chladící systém s přímým vypařováním čpavku.