„Nechali jsme je speciálně odchovat pro naše martinské posvícení," uvedl Jaroslav Pácha. Dění je naplánované na sobotu a vypukne v 11 hodin.

Protože svatomartinské hody byly posledními před adventním půstem, bývaly vyhlášené. Bez pečených hus se neobešly. Ve Zbiroze je upraví na staročeský způsob s jablky, dvojím zelím a rozmanitými knedlíky. Tento pokrm není náhodný. Údajně se Martin, který byl nejdříve římským vojákem, ale později se dal na církevní dráhu a žil prostě, schovával, když ho měli prohlásit biskupem. Husí kejhání ho však prozradilo a v upomenutí na to byly husy v jeho svátek odsouzené na pekáč. Druhé tradované vysvětlení říká, že ho kejhalky měly rušit při kázáních. Každopádně husí pochoutka k martinskému posvícení patří a po celý týden se teď objevuje na jídelníčcích…

Zbirožské martinské menu bude podle zvyku obsahovat i koláče a jemné zatočené rohlíčky plněné ořechy či mákem. I k těm se vztahuje pověst. Podkovy, které nechal Martin svému koni ztrácet, se proměňovaly v zahnuté rohlíky, aby chudí měli něco na zub.

Chybět nemůže ani mladé víno. Obliba jeho popíjení je známá od pohanských dob. Tradice se pak po staletí vyvíjela zcela svébytným způsobem vycházejícím z koloritu české a především pak moravské země. Svatomartinské víno nakonec získalo svůj název podle pravidelného otevírání a prvního ochutnávání na zmíněný svátek. Ve Zbiroze se budou prezentovat oceněná moravská vinařství.

Kromě toho je na posvícení připravený bohatý doprovodný program, včetně oblíbeného jarmarku.

V 11, 13 a 15 hodin dokonce vjede na nádvoří sám svatý Martin na bílém koni.