VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zpěvačka Bílá neplatí dluhy, byt nedostane

Rokycany – Věře Bílé hrozí vystěhování. Díky dluhům, které není schopná splácet, skončí pravděpodobně bez střechy nad hlavou a na ulici.

17.3.2011
SDÍLEJ:

Věra Bílá na včerejší schůzce s představeteli města Rokycany starostou Vladimírem Šmolíkem a místostarostkou Marií Hlávkovou, která pro zpěvačku končila patem. Foto: Deník/PetrBernard

Rokycanská radnice vycházela v posledních měsících zpěvačce všemožně vstříc, ale ta své závazky neplnila, a tak ztratila nárok i na náhradní byt.
Starosta Rokycan Vladimír Šmolík společně s místostarostou Marií Hlávkovou včera přijali Věru Bílou na městském úřadě a společně se snažili najít schůdné řešení. „Situace je závažná, paní Bílá neuhradila dluhy, i když se k tomu zavázala,“ řekla místostarosta Hlávková a dodala: „Město Rokycany respektuje osobu Věry Bílé jako kulturní reprezentantku, a proto ji také nabídlo už čtyři náhradní byty. Za stejných podmínek to znamená, že vyrovná všechny své dluhy k městu, ale zpěvačce podmínky nevyhovovaly.“

Zatím zůstává Bílá ve svém starém bytě, který jako jediný v soukromém domě patří městu. „Nemám žádné finanční prostředky a manžel je těžce nemocný,“ hájila se zpěvačka.

„Paní Bílá má platnou nájemní smlouvu na starý byt, který využívá, a nic se nemění,“ přiblížila stav Marie Hlávková a pokračovala: „Jak se situace bude odvíjet v budoucnosti, je předmětem dalších jednání. Myslím si, že jsme již udělali mnoho vstřícných kroků a skončily bez odezvy. Proto nebude jednoduché přistoupit na další kompromis, netuším, zda z naší strany vyvstane nabídka.“

Radnice už dnes reflektuje mnoho námitek občanů, kteří jsou nespokojení s velice citlivým a nestadardně dlouhým jednáním ve věci udělování náhradního bytu zpěvačce, jež dluží městu peníze a není schopná je splácet.

Autor: Petr Bernard

17.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení