Budou hostem Da Capissima ze Základní umělecké školy Rokycany. Přestože jsou místa jejich působení tak vzdálená, členové obou těles se znají. Setkali se v loňském roce na festivalu v USA.

„Finské děti budou ubytované v rodinách našich členů sboru. Připravili jsme pro ně bohatý program. Navštíví Plzeň, Mariánské Lázně i Prahu. Vedení Raahe Youth Choiru bude také přijaté na radnici představiteli města," prozradila sbormistryně Alena Vimrová.

Na Finy čekají ještě nejméně dvě překvapení. Tím prvním je, že hlavním hostitelem už nebude Da Capissimo, ale Armonia, protože se sbor přejmenoval. Tím druhým je zbrusu nové cédečko, které před čtrnácti dny jeho členové natočili. Nese stejný název a vlastně se stal i impulsem k přejmenování celku.

Finští i naši zpěváci se také více nechají poznat veřejností. Už zítra, a to v 19 hodin, začíná jejich společný koncert v evangelickém kostele v Jiráskově ulici, kde vystoupí v rámci tamního festivalu Hudební jaro.

Tím to ale nekončí. V pondělí sama ZUŠ pořádá velký koncert v sále DK Sokolovna Rokycany. Během něj se představí hned tři pěvecké sbory školy, dechový orchestr ZUŠ a samozřejmě hosté z Finska. Akci zahájí 18. hodina.