Právě z těchto destinací k nám hosté dorazili v rámci projektu Edison. „Byla tu s námi ještě Nini z Gruzie. Jenže s trochu svéráznými názory, takže odjela dříve,“ podotkla ředitelka školy Hana Šlégrová.

Stáž pro mladé lidi zajišťoval AIESEC. Největší studenty řízená organizace na světě, která vyslala Farah, Sharon a Zaima do České republiky na šest týdnů. Ten minulý podle scénáře patřil našemu okresnímu městu. Hostitelské rodiny, které se ujaly nevšedních návštěvníků, si daly záležet.

„U nás bydlel Zaim a moc se mu prý prostředí i atmosféra líbily,“ svěřila se Zuzana Chachulová. Věnuje se aktivně thajskému boxu, takže náplň jednoho odpoledne byla jasná. V dalším se obyvatel vzdálené asijské země podíval do Muzea na demarkační linii a obdobný program absolvovaly i jeho kolegyně. Pokud jde o tuzemskou stravu, chutnala Zaimovi svíčková s knedlíkem nebo sýrová omáčka s těstovinami.

Edison není v rokycanských školských zařízeních žádnou neznámou. Už na podzim zavítala do devítiletky TGM šestice zahraničních studentů.