První den byl vyhrazený zejména soutěžím. „Zúčastnila se jich asi dvacítka dětí ze ZŠ Mlečice a šestice Zvíkoveckých kytiček. Připravili jsme pro ně obdobu požárního útoku a také štafety. Zápolení děcka bavilo a všichni k němu přistupovali zodpovědně," hodnotil Jakub Tjutčev. „Sami jsme si museli i pospojovat hadice, útok byl super," nadšeně komentoval akci Láďa Král. Potom následovala střelba ze vzduchovky. Při ní bodoval hlavně prvák Kuba Drábek, který na tři pokusy sundal tři plechovky! Nakonec se účastníci pustili do lovení ryb a jejich poznávání. Senzaci vzbudil veliký sumec, kterého jim hasiči ukázali, a také kapr měřící 55 centimetrů, který, jak se děti shodly, byl už pěkná obluda. Hasiči se postarali také o to, aby na soutěžení měli všichni dost sil. V polní kuchyni pro ně kuchtili jídlo a malým strávníkům náramně chutnalo. Poprvé také jedli z ešusů, což pro ně byl zážitek. Vítězem soutěžního klání se nakonec stalo družstvo Kytiček, ale vyhráli vlastně tak nějak všichni. Navečer se vrátily Kytičky domů, kdežto Mlečičtí ve stanovém městečku trávili noc a moc si to užívali.

Ráno se děvčata vrátila ve větším počtu, dorazilo jich šestnáct. Už se totiž nesoutěžilo, druhý den byl věnovaný hlavně zábavě. Spočívala v jízdě na vodním člunu, zatímco jiní si mezitím užívali slalom na zahradním traktůrku. Účastníci ale dostali také příležitost stříkat na cíl z hasičského auta. Pro velký zájem organizátoři zopakovali i střelbu ze vzduchovky. Po společném obědě se pak malí hosté z Mlečic a stejně tak Kytičky vypravili domů.

V pondělí se ale setkali znova. Tentokrát Kytičky, z nichž některé navštěvují v Mlečicích speciální třídu, pozvaly své spolužáky do Chaloupky, kde žijí. Pro všechny byla nachystaná prohlídku objektu, dílen i zahrady. „Víkend a předtím disco show byly hodně akční.Tentokrát jsme proto volili formu opravdové návštěvy," sdělila ředitelka Domova Zvíkovecká kytička Jana Česká. Na ubytování děvčat byli malí neposedové hodně zvědaví a pokoje i jejich vybavení se jim moc líbily. „Mají tam i svou televizi, to je skvělé, ale uklízení bych už tak nebral," hodnotil spravedlivě Vašík, když se dozvěděl, že pořádek musí udržovat každá Kytička sama. Také v dílnách by se řada dětí s chutí pustila do díla a tam vzniklé výrobky zvíkoveckých děvčat sklízely uznání. V sále se pak díky foto albům návštěvníci seznámili také s partnery Kytiček a leckteré udivilo, kam se s nimi děvčata dostanou. Nakonec na kluky a děvčátka čekaly ještě dobroty v podobě občerstvení.