Nesouhlas se zrušením organizace Domov Zvíkovecká kytička a s případně chystaným odvoláním ředitelky Jany České lidé vyjadřují na poště ve Zvíkovci, v infocentrech Rokycan, Zbiroha a Radnic. Podpisový arch koluje i mezi spřátelenými institucemi domova.

„Byl jsem první, kdo v Rokycanech svůj podpis pod petici připojil. Jezdíme do Kytičky na návštěvy, děvčata vystupují a vystavují v okresním městě. Spolu s dalšími proto vím, že je o ně výborně postaráno a jsou ve Zvíkovci šťastná,“ uvedl starosta Rokycan Václav Kočí.

„O domov nikdo nechce přijít. Nechceme, aby děvčata z něj byla vytržená kvůli nejasnému záměru. Stejně tak považujeme za špatné, aby přišla o ty, které mají ráda a jimž na nich záleží – kolektiv zaměstnanců domova v čele s ředitelkou Janou Českou,“ píše se v petici.

Dále připomíná, že Zvíkovecká kytička patří v péči o obyvatelky – fyzicky a psychicky handicapovaná děvčata – k nejprestižnějším v republice.

Starosta Zvíkovce Petr Uher se obává, a stejně tak další představitelé městyse a spřátelených institucí, že nad domovem nebezpečí stále visí. „S ohledem na kroky podniknuté letos členkou rady hlavního města Praha Milenou Johnovou nás tohoto podezření nezbavilo ani její prohlášení z poslední květnové dekády, že Zvíkoveckou kytičku rušit nechce. Bohužel ale ani slova primátora Prahy Zdeňka Hřiba z jedenáctého června. Důvodem znepokojení je i fakt, že na návrh schůzky kvůli vyjasnění napjaté situace zatím nezareagovali,“ vysvětlil Uher. Petici za zachování provozu domova je možné podepsat do 4. července.